dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Grosze dla działaczy PTTK

pttk0W auli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Tarnowie odbyła się uroczystość 60-lecia reaktywacji działalności turystycznej po II wojnie światowej na terenie Tarnowa i Ziemi Tarnowskiej, w strukturach PTTK. W związku z tym wicestarosta tarnowski Mirosław Banach wręczył najaktywniejszym działaczom „Oddziału Ziemi Tarnowskiej” PTTK wyróżnienia powiatu tarnowskiego – „Grosze Ziemskie Tarnowskie”.

Groszami wyróżnieni zostali: Józef Bugala, Frysztak Władysław, Mirosława Gasiciel, Andrzej Łabno, Jerzy Mróz, Wioletta Śmistek. Wicestarosta Mirosław Banach podkreślił również bardzo dobrą współpracę pomiędzy Starostwem Powiatowym w Tarnowie a PTTK Oddziałem „Ziemi Tarnowskiej” w zakresie opieki nad szlakami turystycznymi w powiecie oraz realizacją wspólnych projektów turystycznych m.in. „Szlaku Frontu Wschodniego I wojny Światowej w Małopolsce”.

Święto tarnowskiego PTTK połączone było również z konferencją popularno-naukową „Małopolska Hetmana Jana Tarnowskiego”, podczas której prelekcje wygłosili: dr Krzysztof Moskal, dr Paweł Juśko i dr Paweł Korzeniowski.

pttk1

pttk