dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Porozumienie z zakładem karnym

matr0Skazani odsiadujący wyroki w Zakładzie Karnym w Tarnowie-Mościcach będa pracować na rzecz powiatu tarnowskiego. Wykonywać będą m.in. prace interwencyjne polegające na czyszczeniu rowów, przepustów, wycince krzewów. Dziesięć osób będzie w ten sposób poddawanych resocjalizacji poprzez pracę dla społeczeństwa

Porozumienie podpisane 22 września 2011 r. pomiędzy Powiatem Tarnowskim reprezentowanym przez starostę Mieczysława Krasa i wicestarostę Mirosława Banacha a Zakładem Karnym w Tarnowie-Mościcach reprezentowanym przez Dyrektora Zakładu Karnego ppłk. Jacka Matrejka ma na celu zwiększenie skuteczności przystosowania społecznego osób pozbawionych wolności prowadzonego przez Zakład Karny w Tarnowie Mościcach.

matr2

Współpraca Powiatu Tarnowskiego z Zakładem Karnym polegać będzie w szczególności na:

• zatrudnieniu osadzonych w jednostkach organizacyjnych Powiatu Tarnowskiego,
  • świadczeniu pomocy na rzecz Powiatu Tarnowskiego w sytuacji stanów nadzwyczajnych, klęsk żywiołowych i katastrof,
  • działalności edukacyjnej,
  • działalności proekologicznej,
  • edukacji patriotycznej,
  • wspieraniu działalności kulturalno oświatowej,

Zakład Karny wspierał będzie działalność edukacyjno-wychowawczą szkół a zwłaszcza klas o profilu policyjnym i wojskowym, poprzez organizowanie zajęć lekcyjnych z zakresu edukacji prawnej, przeciwdziałania przestępczości i propedeutyki zawodowej. Zajęcia odbywać się będą mogły na terenie zakładu karnego.

Wydział Kultury i Promocji współpracował będzie z Zakładem Karnym poprzez wspieranie inicjatyw kulturalnych Zakładu Karnego, a zwłaszcza umożliwianie propagowania inicjatyw kulturalnych osób pozbawionych wolności (występy, wystawy) w jednostkach organizacyjnych Powiatu Tarnowskiego.

Zakład Karny współpracował będzie z Wydziałem Ochrony Środowiska i Leśnictwa, w szczególności poprzez udział osób pozbawionych wolności w akcjach ekologicznych prowadzonych przez Powiat, ochronie przyrody, dorywczych lub stałych pracach w zakresie gospodarki, leśnej, utrzymaniu w sprawności infrastruktury powodziowej.

matr1