dzisiaj jest: 16 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Najpiękniejsze wieńce wybrane

IMG_1120

Podczas XIII dożynek powiatu tarnowskiego, które odbyły się w niedzielę 28 sierpnia w Ryglicach rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W tegorocznym konkursie wzięli udział przedstawiciele trzynastu gmin powiatu tarnowskiego, którzy zaprezentowali tygodniami przygotowywane misterne dzieła. Jury miało bardzo duży problem z wybraniem najpiękniejszego.

W najbardziej prestiżowej kategorii wieńca dożynkowego tradycyjnego  I miejsce i nagrodę w wysokości 700 zł przyznano gminie Ryglice. Dwa równorzędne II miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 600 zł otrzymały wieniec gminy Rzepiennik strzyżewski oraz gminy Radłów. Cztery równorzędne III miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 350 zł otrzymały gminy: Zakliczyn, Ciężkowice, Żabno i Wojnicz.

IMG_1103

W kategorii wieńca współczesnego I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł przyznano gminie Tarnów, natomiast II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 400 zł otrzymała gmina Pleśna. Pozostałe gminy uczestniczące w przeglądzie otrzymały dyplomy oraz nagrody w wysokości po 200 zł. - Tegoroczne wieńce cechują się oryginalnością i niekonwencjonalnością – przyznał wicestarosta tarnowski Mirosław Banach, który wspólnie z etnografami Danutą Ceterą i Beatą Rompałą oceniał wieńce. – Wieńce to nie tylko kłosy. To także inne dodatki, które sprawiają, że są oryginalne i kolorowe. Widać, że włożono w ich przygotowanie bardzo dużo pracy a przede wszystkim serca.