dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

O drogach i bezpieczeństwie przeciwpowodziowym

ciep0O planach budowy dróg powiatowych i wojewódzkich mówili podczas konferencji prasowej w tarnowskiej agendzie Urzędu Marszałkowskiego wicemarszałek Roman Ciepiela oraz wicestarosta tarnowski Mirosław Banach. W trakcie spotkania poruszono także temat inwestycji przeciwpowodziowych w regionie tarnowskim.

- Dobre drogi poprawią komfort i bezpieczeństwo podróżowania, dadzą też dodatkowe możliwości rozwoju Małopolski – podkreślał wicemarszałek Ciepiela. Podczas konferencji prasowej szczegółowo omówił dwa nowe strategiczne połączenia, które mają przebiegać przez region tarnowski i usprawnić połączenia z Warszawą i południową granicą Polski. Jednym z nich będzie trasa Brzesko – Nowy Sącz – Muszynka – Słowacja, która ma stanowić alternatywą dla istniejącej drogi krajowej nr 75 (Tarnów – Konieczna). Drugim nowym połączeniem ma być trasa Busko – Nowy Korczyn – Tarnów – Barwinek, która z kolei byłaby alternatywą dla istniejących dróg wojewódzkich nr 973 i 977. Wicemarszałek Ciepiela relacjonował trwające także na terenie subregionu tarnowskiego remonty dróg. Mówił m.in. o kończącej się budowie obwodnicy Szczurowej, modernizacji drogi Tarnów-Konieczna oraz odcinka Zakliczyn-Paleśnica (DW975). Przedstawił stan realizacji robót na remontowanej drodze wojewódzkiej nr 964, na odcinku od Niepołomic po Biskupice Radłowskie, gdzie do końca roku ma zostać wyremontowany najbardziej zniszczony odcinek tej trasy Wał Ruda – Biskupice Radłowskie.

ciep1

Wicestarosta tarnowski Mirosław Banach poinformował o aktualnej sytuacji powodziowej w regionie. Kompleksowe uregulowanie rzeki Białej, odbudowa wału w Woli Rogowskiej i końcowe prace przy budowie zbiornika w Skrzyszowie  - to najpilniejsze, kluczowe inwestycje z zakresu zabezpieczenia przez powodzią.

ciep2