dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Młodzież z Ukrainy w Tarnowie

ukr00- Interesuje nas wszystko, co polskie - mówią młodzi ludzie z Ukrainy, którzy goszczą w regionie tarnowskim. Są tu na zaproszenie OHP w Tarnowie, które przyjmuje ich co roku. Z młodymi Ukraińcami spotkał się wicestarosta Mirosław Banach.

Młodzież z Ukrainy chętnie przyjeżdża do Polski, bo chce poznać lepiej język, zwyczaje i kulturę kraju swoich rodziców. Pochodzą bowiem z rodzin polsko-ukraińskich – grupa , która w piątek spotkała się w Starostwie Powiatowym w Tarnowie przyjechała z Białej Cerkwi. – Cieszymy się, że przyjeżdżacie do nas. Nasze kontakty z Ukrainą i Polonią tam mieszkającą stale się rozwijają, szczególnie ciepło gościmy młodzież, która ma polskie korzenie – powiedział wicestarosta tarnowski Mirosław Banach podczas spotkania z młodzieżą. Grupa z Ukrainy obejrzała film o powiecie tarnowskim i otrzymała gadżety promocyjne powiatu. Młodzież będzie w Polsce do końca lipca - zwiedzą najpiękniejsze miejsca w regionie tarnowskim oraz Małopolsce, m.in. Kraków.

ukr01

ukr02