dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Reminiscencje konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym

konferencja_paso_robles_01_miniW Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem delegacji z Paso Robles w Kalifornii, miasta partnerskiego Powiatu Tarnowskiego. Skład delegacji, która gości obecnie w Powiecie Tarnowskim na zaproszenie władz powiatu tworzą: John Hamon, Wice-mer, Paso Robles, Marjorie Hamon, członkini zarządu Festiwalu im. Paderewskiego w Paso Robles i koordynatorka program wymiany młodzieży polskiej i amerykańskiej, Steve Cass, Skarbnik i członek zarządu Festiwalu im. Paderewskiego w Paso Robles  oraz Krysta Close, członkini zarządu Festiwalu im. Paderewskiego w Paso Robles.

Podczas konferencji przedstawiono najważniejsze osiągnięcia z zakresu współpracy kulturalnej pomiędzy Powiatem Tarnowskim a miastem Paso Robles. Starosta Tarnowski, Mieczysław Kras poruszył również kwestie wymiany doświadczeń z dziedziny pożarnictwa i zwalczania skutków klęsk żywiołowych. Z kolei Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach przypomniał o obchodzonej w bieżącym roku 70. rocznicy śmierci I. J. Paderewskiego w kontekście współpracy ze stroną amerykańską.

konferencja_paso_robles_02

Drugim tematem, który poruszony został na piątkowej konferencji prasowej był nabór do szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnowskiego, a także, w tym aspekcie sytuacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Skrzyszowie. Wbrew pojawiającym się doniesieniom prasowym, w roku szkolnym 2011/2012 nie jest zagrożone funkcjonowanie ww. placówek.
Po zakończeniu konferencji odbyło się spotkanie przedsiębiorców Powiatu Tarnowskiego z delegacją amerykańską.

konferencja_paso_robles_03