dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Inwestują w tuchowską "porodówkę"

porodowka_01_miniW tuchowskiej "porodówce", o której dalsze funkcjonowanie w Narodowym Funduszu Zdrowia zabiegał usilnie Zarząd Powiatu Tarnowskiego, zachodzą kolejne pozytywne zmiany. Przeprowadzono w ostatnich tygodniach szereg remontów, a także zakupiono nowoczesny, specjalistyczny sprzęt.

W Tuchowie od początku tego roku rodzą się dzieci, chociaż jeszcze w lutym nie było pewne, czy za świadczone usługi szpitalowi zapłaci NFZ. Po wielu interwencjach m.in. władz samorządowych Powiatu Tarnowskiego, zakontraktowano na kilka lat usługi ginekologiczno-położnicze w tuchowskim szpitalu. Zarządzająca nim spółka Centrum Zdrowia Tuchów obiecywała, że jeśli nadal będą mogły rodzić się dzieci, to przeprowadzą szereg remontów na oddziałach położniczym i noworodkowym, a także doposażą je w jeszcze lepszy sprzęt. Tak się też stało.

porodowka_02

Przeprowadzono kompleksowy remont bloku porodowego oraz sali do cięć cesarskich. Pacjentki mają teraz naprawdę komfortowe warunki, mogą rodzić w naturalnych pozycjach, a przy braku przeciwwskazań medycznych nieodpłatnie znieczula się poród. Stopniowo modernizowane są sale dla pacjentek, tak aby każda z nich wyposażona była w osobny węzeł sanitarny.

Warto dodać, że Tuchowie oferują pacjentkom całodobową opiekę w zakresie położnictwa, ginekologii i neonatologii, z możliwością dalszej opieki w poradni pediatrycznej. – Zapewniamy też profesjonalną opiekę w okresie ciąży oraz opiekę położnych rodzinnych. Ponadto badania m.in. z EKG, RTG, tomografii komputerowej oraz dostęp do trzydziestu poradni specjalistycznych z kontraktem NFZ. Istotne jest też to, że do dyspozycji oddziału ginekologiczno-położniczego przez całą dobę jest laboratorium szpitalne – informuje prezes spółki Centrum Zdrowia Tuchów Tomasz Olszówka. – Bezpieczeństwo porodów zapewnia zespół złożony z dwóch ginekologów, anestezjologa i neonatologa.

"Porodówka" wzbogaca się o nowoczesny sprzęt medyczny. Ostatnio zakupiony został aparat USG Toshiba 3D/4D. - Aparatura z najwyższej półki trafiała do nas już wcześniej. Mamy nowe inkubatory otwarte i zamknięte, aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddechu, nowoczesne respiratory i lampę do fototerapii noworodków – podała ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Jarosława Gębala-Witek.