dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Filia Pogotowia Ratunkowego w Zakliczynie otwarta

pogotowie_zakliczyn_01_mini29 czerwca odbyła się w Zakliczynie uroczystość otwarcia filii Pogotowia Ratunkowego. Otwarcia dokonali: Starosta Tarnowski Mieczysław Kras, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Jerzy Soska oraz Dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie Kazimeira Kunecka.

Następnie uczestnicy uroczystości mięli okazję zwiedzić budynek nowej filii oraz oglądać pokazy ratownictwa medycznego.

Od 1 lipca w Zakliczynie stacjonować będzie karetka pogotowia ratunkowego, typu P – Podstawowego, czyli posiadająca zespół trzyosobowy, w skład którego wchodzi 2 ratowników, pielęgniarka i kierowca. Karetka stacjonować będzie przy ul. 17 stycznia 8. Tym samym zmniejszy się wydatnie czas dojazdu karetki z zespołem ratunkowym i wzrośnie bezpieczeństwo mieszkańców południowo-zachodniej części Powiatu Tarnowskiego.

pogotowie_zakliczyn_02

pogotowie_zakliczyn_05