dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Specjalny zespół o problemach zdrowia psychicznego

21 czerwca 2011 r. w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu Koordynującego realizację Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2011 – 2015.  Przedyskutowano na nim aktualne możliwości Powiatu w zakresie realizacji nałożonych nowych zadań dotyczących zdrowia psychicznego, omówiono role Zespołu Koordynującego oraz przedstawiono koncepcję tworzenia Programu.

Zarząd Powiatu Tarnowskiego powołał Lokalny Zespół Koordynujący realizację Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2011 – 2015. Jego przewodniczącym jest wicestarosta tarnowski Mirosław Banach. Oprócz niego w komisji zasiadają: Barbara Gniadek – Przewodnicząca Komisji ds. Zdrowia, Opieki Społecznej i Porządku Publicznego, Paweł Augustyn – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, Wiesława Iwaniec – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie, Elżbieta Sterkowiec – Kierownik Zespołu ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Tarnowie, Marta Jamrozik – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu, Barbara Borowicz – Naczelnik Wydziału Poradnictwa Zawodowego i Promocji Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie, Kazimiera Kunecka – Dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowegow Tarnowie, Renata Smoleń – Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tarnowie, Michał Stach – Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze, Beata Winnicka – Kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Jadownikach Mokrych, Marek Słowik – Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

zespol

Głównym celem Programu jest promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym oraz zapewnienie osobom z zaburzeniami psychicznymi wielostronnej i powszechnie dostępnej opieki zdrowotnej oraz innych form opieki i pomocy niezbędnych do życia w środowisku rodzinnym i społecznym. Na pierwszym spotkaniu ustalono formy pracy zesppołu oraz harmonogram jego działalności.

zespol1