dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Ostatnie dni zgłoszeń w konkursie na najlepszy produkt

prod1Produkty regionalne powiatu tarnowskiego są smaczne, zdrowe i oryginalne. Są także coraz bardziej znane w Polsce. Czy wybrane w tegorocznym konkursie „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej” zasłyną również nie tylko w regionie ? Starostwo Powiatowe w Tarnowie nadal czeka na chętnych, którzy chcą pokazać swoje produkty szerszemu gronu. Oferta kierowana jest zarówno do małych przedsiębiorców, gospodarstw agroturystycznych czy kół gospodyń wiejskich.

W powiecie tarnowskim nie brakuje różnorodnych potraw smakiem dorównujących a niejednokrotnie przewyższających znane w Polsce marki. Producenci prześcigają się w pomysłowości. Można tutaj znaleźć – oprócz żywności - wina, nalewki, miody. Jakość produktów zawsze jest wysoka. - Producenci wędlin nie stawiają na klienta masowego, ale takiego, który ceni naturalny smak, bez sztucznych dodatków, chemii, itp. - podkreśla wicestarosta tarnowski Mirosław Banach. Takie właśnie produkty ocenialiśmy w poprzednich edycjach naszego konkursu. Są oryginalne, ich cena jest wyższa niż wędliny wyrabianej na masową skalę, ale warto poznać ten smak.

Starostwo Powiatowe liczy, że w tegorocznym konkursie też trafią się bardzo ciekawe propozycje. Konkurs ma na celu promowanie lokalnych produktów, upowszechnianie wiedzy o wyrobach regionalnych i lokalnych, podtrzymywanie tradycji i rozwój turystyki na terenie powiatu tarnowskiego.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: produkt żywnościowy (produkt regionalny, danie regionalne, napój regionalny) oraz produkt turystyczny (hotele, zajazdy, schroniska). Konkurs „Najlepszy produkt Ziemi Tarnowskiej” zostanie rozstrzygnięty podczas dożynek powiatu tarnowskiego 28 sierpnia w Ryglicach. Zgłoszenia do konkursu można kierować pod adres:

Starostwo Powiatowe w Tarnowie – Wydział  Kultury i Promocji,
ul. Narutowicza 38, 33-100 Tarnów