dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Spotkanie krwiodawców

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie zorganizowano już pięć akcji honorowego oddawania krwi, a wkrótce w budynku przy ul. Narutowicza krew poleje się po raz szósty. – Chcemy dawać dobry przykład – mówił wicestarosta Mirosław Banach podczas spotkania z okazji Tygodnia Polskiego Czerwonego Krzyża, w którym uczestniczyli działacze, młodzież oraz wolontariusze z terenu powiatu ziemskiego.

Prezes PCK dla powiatu ziemskiego Stanisław Bem stwierdził, że miło jest patrzeć na młodych ludzi, którzy garną się do promowania honorowego dawstwa krwi oraz humanitarnych zasad. Przypomniał, że w tym roku przypada dziewięćdziesięciolecie powstania młodzieżowego ruchu czerwonokrzyskiego. Spotkanie odbyło się w budynku starostwa, gdzie od pięciu lat istnieje koło PCK. – Chcemy dawać dobry przykład – mówił wicestarosta Banach. W obiekcie przy ul. Narutowicza zorganizowano już pięć akcji oddawania krwi, wkrótce krew tam poleje się po raz szósty.

pck-2

Idee ruchu czerwonokrzyskiego zaszczepiono u młodzieży z powiatowych szkół. Uhonorowano tych, którzy w ostatnim czasie oddali najwięcej krwi. Najlepszym wynikiem pochwalić się może Krzysztof Kubicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, niewiele gorszymi Kamil Rzepka z Tuchowa i Piotr Ciepielowski z Gromnika. Upominki w imieniu sponsora – PGNiG S.A. Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie, wręczyła kierownik działu marketingu Magdalena Legawiec. W sumie ze szkół ponadgimnazjalnych najwięcej młodej krwi oddali uczniowie szkoły w Ciężkowicach – przeszło 53 litrów, w sumie w konkursie „Potrzebna krew – także Twoja” udział wzięło 686 osób z dziesięciu szkół, którzy honorowo oddali ponad 264 litry krwi.

pck-3

Zasłużeni działacze – Lucyna Krzemień, Agnieszka Skop, Maria Srebro, Marian Zych i Stanisław Wolak otrzymali odznaki honorowe PCK, rozstrzygnięto również konkurs plastyczny na temat udziału młodzieży w ruchu czerwonokrzyskim.

pck-1