dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Święto patrona szkoły w Szynwałdzie

szyn011 maja 2011 roku, w Zespole Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie, noszących imię Armii Krajowej, miały miejsce obchody święta patrona. Uroczystość objął honorowym patronatem Starosta Tarnowski Mieczysław Kras.

Tegorocznym obchodom nadano szczególną oprawę, bowiem podczas nich uroczyście zainaugurował swą działalność szkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej. Po Gorlicach i Szczucinie jest to trzeci tego rodzaju klub w tarnowskim Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą pod przewodnictwem ks. Józefa Michalskiego, proboszcza parafii pw. MB Szkaplerznej w Szynwałdzie. Następnie uczestnicy udali się pod pomnik żołnierzy Armii Krajowej, gdzie miała miejsce część oficjalna. Podczas dalszej części nastąpiła inauguracja działalności Klubu Historycznego im. Armii Krajowej, a następnie członkowie szkolnego zespołu teatralnego zaprezentowali patriotyczny spektakl dotyczący losów pokolenia żołnierzy Armii Krajowej. Obchodom święta szkoły towarzyszyło otwarcie wystawy „Operacja Wildhorn III – Most III 25/26 lipca 1944 roku”, która została opracowana przez Powiat Tarnowski w związku z 65. rocznicą akcji „Most III” w 2009 roku.

szyn4

szyn3