dzisiaj jest: 29 października 2020 r.   ::    imieniny: Wioletty, Serafina, Felicjana
foto_01
foto_02
foto_01
foto_02

Samorząd doceni najlepsze firmy z terenu powiatu

rozmiar tekstu w artykule:

nagroda gospodarcza starosty prasa miniRozpoczął się nabór wniosków do pierwszej edycji Nagrody Gospodarczej Starosty Tarnowskiego. Ma ona charakter honorowy i jest przyznawana mikro, małym i średnim przedsiębiorcom z terenu powiatu, w dowód uznania dla ich działalności oraz za inspirowanie rozwoju gospodarczego w powiecie.

Kandydatury do nagrody mogą zgłaszać jednostki samorządu terytorialnego, samorządy gospodarcze oraz organizacje okołobiznesowe. Nagrodę przyznawał będzie Zarząd Powiatu Tarnowskiego w oparciu o opinię specjalnej komisji do oceny wniosków, w której będzie po jednym przedstawicielu Zarządu, Rady Powiatu i Samorządu Gospodarczego. Nominowani, a nie wskazani przez Zarząd do nagrody, otrzymują wyróżnienia. Stosowne wnioski będą przyjmowane do 20 maja br. Wręczenie wyróżnień i okolicznościowych statuetek laureatom nastąpi podczas Dni Powiatu Tarnowskiego, zaplanowanych na 15 czerwca w Żabnie.

nagroda gospodarcza starosty prasa 1
Zgłaszane do Nagrody firmy muszą mieć swoje zarejestrowane siedziby na terenie powiatu tarnowskiego i nie mogą zalegać z płatnościami na rzecz Gminy, Skarbu Państwa i ZUS-u.

Komisja w swoich pracach, opiniujących i oceniających złożone wnioski będzie zwracała uwagę przede wszystkim na rozwój firmy w ostatnich trzech latach, działalność na rzecz społeczności lokalnej w ostatnim roku oraz dbałość o środowisko naturalne w ostatnich 3 latach - mówi inicjator ustanowienia Nagrody, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, który zachęcał w dniu wczorajszym na konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym samorządy gminne i gospodarcze, do przedkładania kandydatur.

nagroda gospodarcza starosty prasa 2
Symbolem Nagrody jest okolicznościowa, okazała statuetka, projektu artystki, Pani Ewy Fleszar, wyłonionego spośród kilku przedłożonych nam propozycji - dodaje Starosta Tarnowski. Zwycięzca będzie mógł także posługiwać się również na swoich wyrobach tytułem: „Laureat Nagrody Gospodarczej Starosty Tarnowskiego”.

nagroda gospodarcza starosty prasa 3
Poprzez nagrodę wspieramy przede wszystkim firmy produkcyjne, w drugiej kolejności usługowe, a w trzeciej kolejności handel. Najwięcej na terenie powiatu, bo około 93% jest firm tak zwanych mikro, czyli zatrudniających do dziewięciu osób - konkluduje Wiesław Gadziała, Dyrektor Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:40
Wczoraj:3203
W tym tygodniu:10443
W tym miesiącu:77287
Ogółem:1574799

od dnia 6.11.2012 r.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd