dzisiaj jest: 29 października 2020 r.   ::    imieniny: Wioletty, Serafina, Felicjana
foto_01
foto_02
foto_01
foto_02

Jak ograniczać koszty energii w działalności gospodarczej? - zaproszenie na konferencję dla przedsiębiorców

rozmiar tekstu w artykule:

logo powiat tarnowski miniStarostwo Powiatowe w Tarnowie we współpracy z Naczelną Organizacją Techniczną w Tarnowie organizuje konferencję pt. „Ograniczanie kosztów energii w działalności gospodarczej poprzez kompensacje mocy biernej oraz techniki energooszczędne”. Jest ona adresowana do przedsiębiorców z terenu Powiatu Tarnowskiego.

Podczas konferencji będzie można dowiedzieć się jak dzięki wykorzystaniu zjawiska kompensacji można zmniejszyć ilość mocy biernej i w rezultacie uzyskać oszczędności w poborze energii elektrycznej. Według dotychczasowych doświadczeń zastosowanie kompensacji pozwala na znaczącą redukcję opłat, w szczególności w przedsiębiorstwach produkcyjnych, które wykorzystują w procesie produkcyjnym urządzenia wykorzystujące m.in. silniki trójfazowe.

Konferencja odbędzie się w piątek 28 marca 2014 r. o godz. 9.30 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie przy ul. Narutowicza 38, w sali konferencyjnej na parterze.

Udział w konferencji jest nieodpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagane jest potwierdzenie udziału w formie mailowej lub telefonicznej w godz. 8.00-15.00, najpóźniej na 3 dni przed datą konferencji.

Dane kontaktowe: Wydział Rozwoju Powiatu, tel. 14 6 883 376/14 6 883 327; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program konferencji:

1. Moc bierna - zasady rozliczania i oszczędności z jej kompensacji - Andrzej Jaglarz;
(moc bierna w umowach i taryfach za energię elektryczną, skutki techniczne i kosztowe poboru energii biernej, rodzaje i dobór technik kompensacji mocy biernej - przykłady zastosowań).

2. Efektywność ekonomiczna rozwiązań zmniejszających energochłonność w MSP - przykłady wdrożeń - Alina i Piotr Baca;
(oceny energochłonności, techniki oszczędnościowe energii użytkowanej, przykłady zastosowań kompensacji mocy biernej, falowników mocy, oszczędnych technik oświetlenia i ogrzewania oraz odnawialnych źródeł energii ze słońca, gruntu i wiatru – wspomagających bilans energii i bezpieczeństwo jej dostaw).

3. Omówienie propozycji dla fazy realizacyjnej - Jacek Sumera..

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:41
Wczoraj:3203
W tym tygodniu:10444
W tym miesiącu:77288
Ogółem:1574800

od dnia 6.11.2012 r.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd